Co zrobić, aby wzmocnić motywację do odchudzania?

Odchudzanie to proces, który wymaga samodyscypliny, konsekwencji i ogromu determinacji. Niezbędnym elementem do realizacji postanowień jest zatem motywacja, czyli zdolność do podejmowania danego działania o danym czasie.

Jak się okazuje, największym problemem osób podejmujących trudy odchudzania nie są ograniczenia fizyczne. Kłopotliwa jest motywacja. Po pewnym czasie zaczyna jej nam brakować, co skutkuje przerwaniem procesów odchudzających (tj diety, suplementacji i treningu).

Co zrobić, aby zawsze motywacja była naładowana na 100%?
Wzmocnienie motywacji powinno następować stale. Oznacza to, że musimy dbać o nią bez przerwy. W przeciwnym wypadku, szybko zdemotywujemy się i po prostu przerwiemy odchudzanie zaprzepaszczając dotychczasową pracę.

Wzmocnić motywację można kilka różnych sposobów. Poznaj pięć kluczowych sposobów, które pozytywnie wpłyną na Twoją zdolność do podejmowania działania.

 1. CEL
  Jeśli Twoje odchudzanie nie ma sprecyzowanego celu, to nie masz się do czego odwoływać. Wizualizuj swój cel. Zapisz go na kartce i umieść dobrze widocznym miejscu. Będzie to stymulować Twoją wyobraźnię i przypominać po co stosujesz dietę i realizujesz trudny trening.
 2. PLAN
  Badania dowodzą, że osoby, które szczegółowo planują swój dzień znacznie lepiej wywiązują się zadań. Dlatego też, warto sporządzać harmonogram działań, co umożliwi zadaniowe podejście do odchudzania.
 3. NAGRODA
  Nagrodą za trudy jest piękna sylwetka. Jednakże, często droga jest długa i wyboista, dlatego też należy ustalić kilka innych, mniejszych nagród, które otrzymasz za wykonanie określonej pracy. Np. utrzymanie diety przez tydzień – wyjście do kina, itp.
 4. KARA
  Podobnie jak nagrody, mogą zadziałać kary. Wymagają jednak samodyscypliny. Za niewykonanie zadania, możesz ukarać siebie np. ograniczeniem rozrywki.
 5. NAWYK
  Twoim celem jest zbudowanie nawyków. Dlatego też, bądź możliwie regularna/y. To znacznie przyśpieszy proces przyzwyczajania się.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*