Chrapanie – konsekwencje, przyczyny, leczenie

Czy wiesz, że chrapanie to problem nawet co trzeciego Polaka? Ta przypadłość, bardzo często jest ignorowana, co może mieć naprawdę poważne konsekwencje dla zdrowia, a nawet życia.

Jednym z defektów do którego przyczyniać się może chrapanie jest bezdech senny. Mówi się, że te akustyczne zjawisko jest pierwszym sygnałem alarmowym bezdechu. Jak wiadomo – epizodyczne przerwy w oddychaniu mogą skutkować nawet zawałem serca i udarem  mózgu.

Co przyczynia się do chrapania?
Chrapanie to defekt, który jest warunkowany przez niedrożności w górnych drogach oddechowych. W momencie kiedy w organizmie gromadzi się nadmierna ilość dwutlenku węgla, wysyłany jest sygnał do mózgu, który aktywuje dodatkowe mięśnie. Skutkuje to chrapanie, czyli akustycznym zjawiskiem.

Słabe ciśnienie przepływu powietrza może być efektem:

  • Zaburzeń w budowie górnych dróg oddechowych
  • Zalegającej wydzieliny w górnych drogach oddechowych
  • Opadającego języka ku dołowi
  • Krzywej przegrody nosowej
  • Ucisku szyjnego (otyłość)

Jak pozbyć się chrapania?
Na całe szczęście, chrapanie to przypadłość, której można się pozbyć w relatywnie szybkim czasie. Medycyna oferuje kilka naprawdę skutecznych rozwiązań. A mianowicie:

  • Aparaty na chrapanie – urządzenia, których zadaniem jest kontrola ciśnienia przepływu powietrza. W momencie diagnozy niedrożności, aparat zwiększa ciśnienie i tym samym eliminuje bezdech i chrapanie.
  • Interwencje chirurgiczne – to rozwiązanie stosowane w przypadku diagnozy: krzywej przegrody nosowej, nadmiernej wiotkości elementów gardła, przerostu migdałów, języka opadającego ku dołowi.
  • Środki farmakologiczne – preparaty takie jak Snoran Plus umożliwiają usunięcie niedrożności w małoinwazyjny sposób. To wygodne rozwiązanie, którego skuteczność stoi na naprawdę bardzo wysokim poziomie.

Więcej na temat leczenia chrapania, jego przyczyn, konsekwencji i zagrożeń znajdą Państwo w niezależnym serwisie: zatrzymajchrapanie.pl. Zachęcamy do szczegółowej lektury oraz podjęcia leczenia chrapania. Wszak, może ono nieść za sobą naprawdę poważne konsekwencje zdrowotne.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*