3 metody na odkwaszenie organizmu

Nieregularne odżywianie i niezbilansowana dieta – to dwie główne przyczyny zakwaszenia organizmu. Dolegliwość ta dotykać może blisko nawet 30% Polaków. Jak sobie z nią radzić? Co zrobić, aby odkwasić organizm i uzyskać równowagę kwasowo-zasadową?

3 metody na odkwaszenie organizmu

Dieta zasadowa
Jadłospis o charakterze zasadotwórczym, to nic innego jak kompozycja posiłków owocowo-warzywnych. Oparty jest w głównej mierze na takich produktach jak: dynie, bakłażany, ananasy, kiwi czy arbuzy. Ponadto, ważnym składnikiem diety tego typu są naturalne, świeżo wyciskane soki owocowe – oczywiście pozbawione cukrów i innych słodzików.

Dietę zasadową zaleca się stosować maksymalnie do kilku tygodni, gdyż jadłospis tego typu nie jest najzdrowszy (dieta jest niepełnowartościowa).

Domowe receptury
Sposobem na uwikłanie się z zakwaszonym organizmem jest również zastosowanie produktów spożywczych. Mowa o: sodzie oczyszczonej oraz occie jabłkowym. To produkty o sprawdzonej, bardzo wysokiej skuteczności.

Powyższe substancje należy rozpuszczać w wodzie i stosować 1-2 razy na dzień przez około 1-2 tygodnie. Rozwiązanie gwarantuje poprawę, ale jest mało komfortowe. Wszak, zarówno ocet jabłkowy, jak i soda oczyszczona to produkty niesmaczne. Ich przełknięcie może być bardzo trudne.

Suplementy diet
Skutecznym rozwiązaniem na zakwaszenie organizmu okazują się również suplementy diet. Mowa przede wszystkim o preparatach bazujących na takich składnikach jak spirulina czy chlorella.

Jednym z efektywniejszych środków tego typu bez wątpienia jest Spirulin Plus (zawiera oba powyższe składniki). Działa szybko i pozwala osiągnąć równowagę kwasowo-zasadową w komfortowy sposób (wygodne kapsułki).

Zapobiegaj!
Pamiętaj – łatwiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego też, staraj się, aby Twoja dieta była zbilansowana, a pory posiłków stałe. Zadbaj również o aktywność fizyczną i rezygnację z używek – tj. papierosów, alkoholu i innych szkodliwych substancji dla Twojego organizmu.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*