Zapobieganie wypadaniu włosów

Chyba wszyscy się zgodzą, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Dlatego przedstawiamy artykuł, który przedstawia profilaktyczne rady, które sprawią, że problem wypadania włosów ominie Cię szerokim łukiem.

Odżywiaj się zdrowo

Zdrowe odżywianie ma ogromny wpływ na kondycję naszego organizmu, w tym włosów. Oczywiście kilka niezdrowych posiłków nie wpłynie na to, że nagle nasze włosy zaczną nadmiernie wypadać. Niezdrowe odżywianie musi być utrzymywane przez długi czas, by wpłynęło na kondycję naszych włosów.

Zdrowe odżywianie ukierunkowane na włosy powinno być wzbogacone proteinami (keratyna), aminokwasami (cysteina, cystyna, metionina), minerałami (głównie żelazo) oraz witaminami (głównie z grupy B).

Unikaj napięć emocjonalnych

Stres to nieodłączny element naszego życia, którego nie da się całkowicie wyeliminować. Można go jedynie ograniczyć. Sam w sobie nie jest szkodliwy dla naszego organizmu. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy nie potrafimy sobie skutecznie radzić z napięciami emocjonalnymi.

Jak sobie radzić ze stresem? Odpowiedzi na te pytanie należy szukać u specjalistów, gdyż każdy przypadek jest inny.

Odpowiednio pielęgnuj włosy

Włosy to bardzo ważny element urody każdego człowieka. Ilość środków kosmetycznych i sprzętu do stylizacji włosów jest ogromna. Niestety, nadmierne wykorzystywanie suszarek, lokówek czy kosmetyków chemicznych doprowadza do tego, że kondycja naszych włosów ulega pogorszeniu. Należy nie tylko korzystać z kosmetyków odżywczych, ale także ograniczyć korzystanie z wyżej wymienionych przedmiotów.

Istotną kwestią jest również dobór odpowiedniego szamponu. Wykorzystywanie tanich zamienników nie jest najlepszym rozwiązaniem. Włosy są bardzo wrażliwe, dlatego też na ich pielęgnacji nie powinniśmy oszczędzać.

Warto zauważyć, że dobór preparatów powinien być oparty o genotyp włosa i skóry. Inne środki wykorzystujemy przy pielęgnacji włosów suchych, a inne przy skórze z tendencją do przetłuszczania się. W prawidłowej ocenie typu włosa pomoże nam dermatolog lub kosmetolog.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*