Wypadające włosy – problem

Każdego dnia, przeciętna jednostka traci około 100 włosów. W tym samym czasie zachodzi także wzrost nowych włosów. Dlatego też, szczotka pełna włosów po wyczesaniu nie musi być powodem do niepokoju.
Co innego, gdy ilość wypadających włosów nagle wzrasta, a na naszej głowie widać przerzedzenia. Wówczas reagować należy niezwłocznie reagować i realizować plan pielęgnacyjny, który pozwoli zahamować wypadanie włosów.

Wypadanie włosów – przyczyny

Nadmierne wypadanie włosów to proces, który może pojawić się u osób w każdym wieku. Nie zawsze stanowi chorobę. Zdecydowanie częściej spotykamy się z tymczasowym wypadaniem włosów, aniżeli łysieniem w rozumieniu choroby.

Nadmierne wypadanie włosów może być wywołane przez:

  • złą dietę
  • nieodpowiedni dobór kosmetyków
  • nadmierne naprężenia skóry
  • nadmierną ekspozycję na słońce
  • zbyt częste wykorzystywanie urządzeń bazujących na wysokiej temperaturze
  • brak aktywności fizycznej
  • niedobory minerałów i witamin

Wypadanie włosów – jak walczyć?

Przede wszystkim, pierwszym zadaniem jest wyelimonowanie przyczyny występowania problemu. Zmiana nawyków żywieniowych na zdrowsze, bogate w minerały i witaminy to absolutny priorytet. Do tego należy dołączyć zmianę kosmetyków dedykowanych do wypadających, osłabionych włosów. Pielęgnację można wspomagać domowymi maseczkami z jajek, czarnej rzodkwi, drożdży i miodu – to bardzo skuteczne rozwiązania odżywiające włosy i stymulujące wzrost.

Ponadto, warto pamiętać by do stylizacji włosów nie używać chemicznych substancji oraz prostownicy, lokówki i suszarek z gorącym nawiewem. Wszak, mogą przyczyniać się do gorszej kondycji włosa i jego nadmiernego przesuszania się.

Istotnym elementem jest również zadbać, by upięcia były luźne. Im mniejsze naprężenie, tym lepiej dla włosa. To samo tyczy się upinania włosów do snu. Delikatny koczek będzie lepszy niż rozpuszczone włosy, gdyż będzie zapobiegał niepotrzebnemu uciskowi.

Pamiętać należy również o ochronie przed warunkami atmosferycznymi – słońcem, silnym wiatrem, mrozem oraz kwaśnymi deszczami.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*