Jak zapobiec wypadaniu włosów?

Każdego dnia przeciętna jednostka traci około 100 włosów. To całkiem normalne. Patologiczna sytuacja jest wówczas, gdy ilość ta znacznie wzrasta.

Aby nie dopuścić do takiej sytuacji należy odpowiednio dbać o włosy. Profilaktyka jest bowiem znacznie łatwiejsza, aniżeli leczenie wypadania włosów. Zobacz jak w trzech krokach zapobiec wypadaniu włosów.

Krok nr 1: Odżywiaj od wewnątrz

Zbilansowana dieta, bogata w niezbędne minerały i witaminy to konieczność. Zdrowie włosów zaczyna się właśnie w tym miejscu.

Dieta powinna dostarczać odpowiednią dawkę:

  • żelaza
  • cynku
  • magnezu
  • biotyny
  • witamin z grupy A, B i C

Produkty, które należy uwzględnić w diecie: kalafior, kapusta, cebula, orzechy.

Krok nr 2: odpowiednio pielęgnuj

Pielęgnacja to zespół procesów, które sprawiają, że włos jest zdrowy i w dobrej kondycji. Wykorzystywane kosmetyki powinny być dedykowane dla danego typu włosa (np. zniszczonego, po farbowaniu itd) oraz skóry (z tendencją do przetłuszczania się, skóry suchej itd.).

Poza wykorzystywaniem kosmetyków należy również realizować zabiegi dodatkowe, takie jak: maseczki, keratynowe odżywianie/prostowanie włosów.

Krok nr 3: dbaj o skórę głowy

Zbyt często myślimy o samych włosach, a nie skórze głowy. Jest ona równie ważna i nie można zapominać o jej odpowiedniej pielęgnacji.

Przede wszystkim należy ograniczyć jej ekspozycję na słońcu, wykorzystywanie urządzeń z gorącym nawiewem czy też mocno nadwyrężajacych upięć włosów. Skóra głowy powinna unikać silnych detergentów (sugeruje się wykorzystywać delikatne szampony).

Włosy nadal wypadają: co teraz?

Jeśli mimo zastosowania się do powyższych kroków włosy nadal nadmiernie wypadają, to należy jak najszybciej skonsultować to z trychologiem. Wszakże, im szybciej rozpocznie się leczenie, tym większa szansa na zahamowanie postępowania.

Przyczyn wypadania włosów może być naprawdę wiele – od zaburzeń hormonalnych, poprzez złą pielęgnację, a skończywszy na destrukcyjnym działaniu lekarstw i innych chorobach.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*