Włosy rude po farbowaniu na blond

Naturalny rudy kolor nie zawsze jest akceptowany przez kobiety. W salonach fryzjerskich niezwykle często spotkać się można z ochotą na zmianę tego koloru. Co ciekawe, Panie preferują farbowanie włosów rudych na kolor blond.

Włosy rude po farbowaniu na blond

Włosy w odcieniach rudego po przefarbowaniu na blond bardzo często są bardzo zniszczone. Wymagają odpowiednich procesów pielęgnacyjnych, by wróciły do odpowiedniej kondycji. Zniszczenia są widoczne gołym okiem – włosy są przesuszone, łamliwe i kruche. Bardzo często łatwo się „puszą”, a ich stylizacja jest zabiegiem niezwykle trudnym.

Zasady pielęgnacji włosów po farbowaniu na kolor blond

Przede wszystkim Twoja kosmetyczka musi przejść małą metamorfozę. Szampony, odżywki, olejki i maski muszą być dedykowane włosom blond (po farbowaniu). Inne mogą doprowadzać do występowania przebarwień.

Mycie włosów blond powinno być realizowane przy wykorzystaniu szamponów delikatnych (bez SLS i innych detergentów) o niebieskiej, bądź fioletowej barwie (dodatkowo ochładzają kolor).

Odżywianie włosów musi zachodzić zarówno od wewnątrz (dieta i suplementacja), jak i zewnątrz (maseczki, odżywki do włosów itd.).

Olejowanie włosów powinno być realizowane 2-3 razy w miesiącu. Pamiętaj jednak by wykorzystywać tylko i wyłącznie naturalne olejki.

Zwracaj jeszcze większą uwagę na swoje włosy

Włosy rude nie są tak absorbujące jak włosy blond. Według wielu, to właśnie włosy rozjaśniane wymagają największej ilości czasu spędzonych na pielęgnacji. Co więcej – konieczna jest również odpowiednia profilaktyka przed ewentualną dalszą degradacją włosa.

Panie muszą zadbać przede wszystkim o to, by zredukować ilość wykorzystywanych kosmetyków do stylizacji włosów. Zatem, pianki, lakiery i inne tego typu produkty muszą pójść w odstawkę, przynajmniej do czasu powrotu struktury włosa do optymalnej kondycji.

Zrezygnować należy również z urządzeń bazujących na wysokiej temperaturze. Powodują one przesuszenie włosa, co ma wpływ na jego zdrowie oraz wygląd.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*