Włosy blond – jak dbać i pielęgnować?

Kobiety spędzają wyjątkowo dużo czasu nad pielęgnacją włosów blond. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż struktura włosów o tym kolorze podatna jest na zniszczenia, przesuszenia. Co więcej, blondynki bardzo często narzekają, że ich włosy są kruche i łamliwe.

W drogeriach znaleźć można całe serie kosmetyków dedykowanych dla włosów blond. Czy nie jest to mała przesada? Ależ skąd. Włosy blond faktycznie wymagają kompleksowej pielęgnacji.

Po pierwsze: ogranicz ewentualne zniszczenia

Kluczowym elementem dbania o włosy blond jest ograniczenie zniszczeń wynikających z wykorzystywania niewłaściwych kosmetyków stylizujących, tudzież: lakierów, żelów oraz pianek. Ponadto, należy bezwzględnie zrezygnować z solarium i nadmiernej ekspozycji na słońce.

Ważne jest również to, aby zaprzestać korzystania z suszarek z gorącym nawiewem, prostownik i lokówek – sprzyjają one przesuszaniu się włosów.

Po drugie: odżywiaj włosy

Włosy powinny być odżywiane na trzy sposoby, a mianowicie:

  1. Poprzez realizację specjalnych maseczek (dostępne w drogeriach)
  2. Poprzez stosowanie odżywek do włosów (zmywalnych i niezmywalnych)
  3. Poprzez suplementację minerałów, witamin oraz biotyny

Po trzecie: chroń włosy

Świetnym pomysłem na poprawę ochrony włosów są zabiegi olejowania. Należy je realizować średnio raz na kilka tygodni. Najlepszymi olejkami do włosów blond będą te o naturalnej barwie. Inne mogą powodować przebarwienia na włosach.

Włosy należy chronić także przed warunki atmosferycznymi (deszczem, silnym wiatrem).

Po czwarte: profilaktyka, a nie leczenie

Kiedy uda Ci się doprowadzić włosy do optymalnej kondycji – zadbaj o to, by utrzymać efekt. Wszakże, zdecydowanie łatwiej zapobiegać, niż leczyć.

Po piąte: cierpliwość i konsekwencja

Przywrócenie optymalnej kondycji włosa jest bardzo trudne i czasochłonne. Efekty nie przychodzą natychmiastowo, dlatego też sugerujemy uzbroić się w cierpliwość. To, jak długo należy realizować serię zabiegów regeneracyjnych zależy głównie od poziomu zniszczeń.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*