Pielęgnacja włosów rudych

Pielęgnacja każdego koloru włosów powinna przebiegać inaczej. Wszak, włosy o określonych kolorze mają swoją specyfikę, a co za tym idzie – potrzebują dedykowanej pielęgnacji. Nie inaczej jest w przypadku włosów rudych o które dbanie nie należy do rzeczy najłatwiejszych.

Kolor rudy wyróżnia się z tłumów. Naturalne „marchewkowe” odcienie są zatem podatne na uwagę innych, dlatego też warto zadbać o to, by odpowiednio się prezentowały. Jak to zrobić? Jak pielęgnować włosy rude?

Kolor rudy, czyli kilka słów wprowadzenia

O odcieni naszych włosów decydują dwa pigmenty: eumelanina i feomelanina. Im większa zawartość feomelaniny tym odcień rudości jest bardziej wyraźny.

Feomelanina jest jednak pigmentem, który niezwykle szybko ulega rozkładowi pod naporem promieniowania UV. W praktyce oznacza to, że korzystanie z solarium lub nadmierna ekspozycja włosów na słońce kończy się wypłowieniem rudości. Dotyczy to zarówno włosów farbowanych, jak i naturalnych.

Jak pielęgnować włosy rude?

Unikaj chlorowanej wody
Chlor to związek, który negatywnie odbija się na odcieniu rudości, ogranicza jego blask i może wpływać na strukturę włosa.

Korzystaj tylko z dedykowanych produktów
Gama produktów: szamponów, odżywek, maseczek i olejów dla kobiet z rudymi jest nieco mniejsza, aniżeli ma to miejsce w przypadku blondynek czy brunetek, jednakże warto wybierać te dedykowane – nawet kosztem zdecydowanie wyższej ceny.

Korzystaj z henny
Henna to substancja, która doskonale wpływa na kolor i blask rudych włosów – nie wahaj się i używaj jej do codziennej pielęgnacji.

Odżywiaj włosy także od wewnątrz
Suplementacja kompleksów minerałowo-witaminowych to świetny pomysł. Warto również wykorzystać biotynę, która wzmocni włosy.

Ogranicz stylizatory chemiczne
Pianki, żele, brylantyna czy lakiery mają destrukcyjny wpływ na strukturę włosa. Ogranicz wykorzystanie tych środków do absolutnego minimum.

Ogranicz stylizatory mechaniczne
Lokówki, suszarki z gorącym nawiewem, prostownice – to urządzenia, które negatywnie odbijają się na kondycji włosów.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*