Pielęgnacja włosów cienkich

Posiadaczki włosów cienkich doskonale wiedzą jak trudno zadbać o to, by fryzura prezentowała się okazale. Brak objętości jest kłopotliwy z tego względu, iż mocno ogranicza pole manewru. Na całe szczęście – odpowiednio pielęgnując włosy, możemy wpłynąć nie tylko na ich kondycję, ale także objętość i ogólną prezencję.

Jak pielęgnować włosy cienkie?

O tym, że nie potrzeba mieć włosów grubych i gęstych by wyglądać pięknie przekonują modelki na całym świecie. Wystarczy odpowiednio dbać o tę część urody, by każdy rodzaj włosa wyglądał pięknie.

Włosy cienkie mają to do siebie, że są niezwykle wrażliwe, mają tendencję do wypadania i łamliwości. To wymaga zastosowania odpowiednich specyfików.

Mycie włosów cienkich

Delikatny, wrażliwy, cienki włos wymaga odpowiedniego podejścia do podstawowego zabiegu pielęgnacyjnego. To jakich specyfików używamy w celu zapewnienia higieny włosa jest niezwykle ważne.

Fryzjerzy i kosmetolodzy zalecają wykorzystywanie preparatów, które są wolne od detergentów o wysokiej sile działania. Cienki, delikatny włos można z powodzeniem pielęgnować wykorzystując na przykład szampony dla dzieci.

Odżywianie włosów cienkich

Podobnie jak w przypadku mycia włosów cienkich, tak i w przypadku odżywiania należy korzystać z odżywek przeznaczonych do tego typu włosa. Bogactwo w cynk i inne minerały pomoże nie tylko wzmocnić mieszek włosowy, ale także nabrać objętości. Włosy będą wydawały się grubsze, co znacznie poprawi ich wygląd.

Odżywianie to nie tylko kosmetyki. Należy pamiętać, że to w jakiej kondycji sa nasze włosy uwarunkowane jest również poprzez dietę. Oznacza to, że odpowiednie odżywianie (pełnowartościowe, wysokozmineralizowane, zbilansowane) również ma przełożenie na kondycję włosów.

Stylizacja włosów cienkich

O tym, że włosy nie lubią wysokiej temperatury wie niemal każda kobieta. Jednakże, o rozstanie z urządzeniami takimi jak lokówka, czy prostownica jest bardzo ciężko. W przypadku włosów o takiej wrażliwości po prostu jest to konieczność.

Zdecydowanie mniej inwazyjne są stylizatory w formie kosmetyków – pianki, żele, jedwab. Natomiast znacznie gorszy skład chemiczny mają lakiery do włosów, co warto uwzględnić.

Ponadto, zaleca się stosowanie upięć nie powodujących zbyt dużych naprężeń włosa.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*