Jak zadbać o włosy wysokoporowate?

Włosy wysokoporowate to włosy zniszczone, słabe, suche i łamliwe. Wysoka porowatość wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Zabiegi są zdecydowanie bardziej wymagające i czasochłonne, a ich specyfika odbiega nieco od normy.

Włosy wysokoporowate – szczególnie narażone na zniszczenia
Wysoka porowatość to cecha włosów słabych, których bariera ochronna została mocno zniszczona. W praktyce oznacza to tyle, że dalsza degradacja włosów zachodzi bardzo szybko. Wystarczy nierozsądna pielęgnacja, stylizacja i nieprzychylne warunki atmosferyczne by doprowadzić swoje włosy do prawdziwej ruiny.

Dlatego też, niezwykle ważnym elementem pielęgnacji włosów wysokoporowatych jest profilaktyka przed dalszymi zniszczeniami. Absolutnie kluczowym jej elementem jest rezygnacja ze stylizacji włosów urządzeniami bazującymi na wysokiej temperaturze, tj. lokówek, suszarek, falownic oraz prostownic. Należy również ograniczyć stosowanie chemicznych stylizatorów – tj.: lakierów, pianek, żelów i tym podobnych.

Pielęgnacja włosów wysokoporowatych
Włosy wysokoporowate wymagają zdecydowanie większej ilości zabiegów o charakterze regenerującym/odżywiającym. Należy przede wszystkim zadbać o odżywianie włosów od wewnątrz oraz zewnątrz.

Poprzez odżywianie „od zewnątrz” rozumie się: stosowanie specjalnych odżywek do włosów (zarówno zmywalnych, jak i niezmywalnych), maseczek, płukanek. Istotne jest również olejowanie włosów.

Z kolei poprzez odżywianie „od wewnątrz” rozumie się dostarczanie odpowiednich składników mineralnych i odżywczych poprzez właściwą dietę oraz suplementację.

Włosy wysokoporowate – powrót do optymalnej kondycji
Długość terapii regeneracyjno-odżywczej zależna jest od poziomu zniszczeń włosów. Niekiedy trwać może nawet kilkanaście tygodni. Nie mniej jednak, przy zastosowaniu odpowiednich kosmetyków z najwyższej półki można ten czas znacząco skrócić.

Kobiety, który włosy cechuje wysoka porowatość muszą zatem uzbroić się w cierpliwość. Nie mniej jednak, przy systematycznej realizacji wyżej przedstawionych zabiegów, powrót do optymalnej kondycji włosów jest jak najbardziej możliwy. Wszak, wysoka porowatość to tylko i wyłącznie „stan przejściowy”.

 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*