Jak się pozbyć łupieżu domowymi sposobami?

Łupież to wynik przetłuszczającej lub suchej, nadwrażliwej skóry. Jego pozbyć się tego nieestetycznego defektu? Jak wyleczyć łupież?

Najpowszechniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie szamponów o charakterze przeciwłupieżowym, zawierających w swoim składzie ketokonazol. Ponadto, powszechnie stosuje się leczenie doustne (preparaty przeciwgrzybicze).

Alternatywą dla leczenia wymagającego czesto niemałych nakładów finansowych są domowe sposoby. Poniżej prezentujemy pięć sprawdzonych metod na pozbycie się łupieżu domowymi sposobami.

 1. Oliwa z oliwek

  Oliwa z oliwek to produkt, który wykazuje działanie nawilżające i odżywcze. Wystarczy rozprowadzić tłuszcz po głowie, a następnie pozostawić na kilkanaście minut. Po tym czasie wystarczy dokładnie umyć głowę delikatnym szamponem.

 2. Cytryna

  Sok z cytryny jest powszechnie wykorzystywanych produktem w leczeniu łupieżu. Ukrój plaster tego cytrusa i nacieraj nim skórę głowy przez kilka minut. Następnie zmyj wszystko delikatnym szamponem.

 3. Czosnek

  Antygrzybicze, antybakteryjne i antywirusowe działanie czosnku wykorzystać można także przy leczeniu łupieżu. Wystarczy dokładnie rozgnieść 3 ząbki czosnku, a następnie kolistymi ruchami rozprowadzać po skórze głowy. Po kilku minutach takowego masażu, należy dokładnie umyć głowę.

 4. Jajka

  Bogactwo witaminowe i mineralne jajek sprawdza się przy leczeniu łupieżu doskonale. Ubij jajko, a następnie rozprowadź po skórze głowy i pozostaw pod przykryciem (np. Folia spożywcza + ręcznik) na około 15 minut. Jajka wykazują również właściwości wpływające na odbudową włosów. Dodatkowo stymulują mieszki włosowe do wzrostu.

 5. Jogurt

  Jogurt naturalny to prawdziwe źródło witamin i minerałów. Z powodzeniem można stosować go jako alternatywę dla drogich odżywek. Działa oczyszczająco, rewitalizująco i antybakteryjnie. Wystarczy po umyciu włosów nanieść jogurt i pozostawić go na 8-10 minut, po czym dokładnie spłukać letnią wodą.

A Ty drogi czytelniku, jakie metody na łupież preferujesz? Korzystasz z domowych rozwiązań, czy gotowych kosmetyków?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*